SLUŽBY | BETONOVÉ PODLAHY | BETPOT ZDERO s.r.o.

Služby

Proč strojně hlazené betonové podlahy?

Důvodů, proč si nechat zhotovit podlahu pomocí strojně hlazeného betonového potěru, je mnoho. Největší výhodou je rychlé zhotovení. Rovnou, hladkou a kvalitní podlahu můžete mít ve svém domě již za jediný den. Pomocí čerpadla a hadic jej můžeme šetrně dopravit i do těžko přístupných, hodně vzdálených a vysoko položených prostor. Dalším plusem je, že betonu nevadí vlhké podmínky. Vybetonovat podlahu v koupelně, v garáži, ale také na balkoně ve dvacátém patře či ve velkých průmyslových halách proto nepředstavuje nejmenší problém. Klasický beton se hodí jak pro novostavby, tak i pro rekonstruované objekty. Jelikož se jedná o zavlhlou směs s minimálním množstvím záměsové vody, je betonová podlaha ideální i pro dřevostavby či na suchou výstavbu. Pomocí přísad lze betonovou směs upravit tak, aby byla naprosto vhodná i pro podlahové topení. Betonové podlahy nevyžadují vybudování nepropustné vany, pokládka izolace a separační folie je tedy snadnější. Jejich nespornou výhodou je ve srovnání s anhydrity až o 30 % nižší cena.

 

Jak se dělá betonová podlaha?

Základem kvalitní betonové podlahy je kvalitní betonová směs. Tato směs je smíchána přímo na stavbě pomocí dieselového mixokretu a poté dopravena pomocí čerpadla a hadic na místo pokládky. Ke zhotovení betonové podlahy nejsou nutné kari sítě, lze je s úspěchem nahradit levnějšími vysokopevnostními polymerovými makrovlákny BeneSteel 55. Betonová masa se standardně upravuje do roviny, ale v případě potřeby lze vybetonovat i šikmou plochu, což obzvlášť uvítají třeba majitelé bazénů, kteří si přejí zhotovit bazén s postupně se svažujícím dnem. Za použití speciálního cementu jsme schopni zhotovit betonový potěr již od výšky jednoho centimetru. Beton je po pokládce strojně hlazen tak, aby vznikla dokonale rovná plocha. Po zahlazení tak není potřeba nanést před pokládkou podlahových krytin obvykle ani stěrku, jelikož mezní odchylka místní rovinnosti nepřekračuje pro podlahy v místnostech pro trvalý pobyt osob, kde je norma nejpřísnější, povolené 2 mm. Zapomeňte na dlouhé tvrdnutí, položení podlahových krytin může za jistých podmínek proběhnout již po 24 hodinách od zhotovení či po týdnu.

Varianta betonu? Anhydrit

V některých případech ale stojí za to pouvažovat nad tím, zda by nebylo vhodnější zhotovit hrubou podlahu z jiného materiálu než z klasického betonu. Zajímavou variantou tohoto typu podlah, která v posledních letech nabývá na oblibě, je anhydrit. Anhydritové neboli lité samonivelační podlahy jsou vhodné jak pro rodinné domy standardních velikostí, tak pro domy bytové, ale uplatní se i ve velkých průmyslových halách. Výhodou anhydritových podlah je, že se dají zhotovit v ještě kratším čase než podlahy betonové a do 24 hodin jsou již pochozí. 50% pevnosti je dosaženo – s ohledem na podmínky k vysychání – cca za týden až dva od jejich realizace. Anhydritová směs je výrazně tekutá. V případě kvalitní realizace je tedy kýžená rovinnost samozřejmostí a hotová podlaha je i bez zhotovení stěrky hladká jako zrcadlo. Anhydritové podlahové směsi mají však omezenější použití než směsi betonové. Nehodí se do vlhkých prostor. Jsou také o něco dražší. Sádrové lité samonivelační podlahy jsou ale velmi vhodné do místností, kde se nachází podlahové topení. V případě tohoto typu vytápění se totiž anhydritová podlaha rovnoměrně prohřívá a vykazuje skvělou tepelnou vodivost.